Pasaulio sveikatos organizacijos tikslų įgyvendinimo link

Ar žinojote, kad Pasaulio sveikatos organizacijos 2016–2025 m. strategijoje viena iš prioritetinių sričių yra vaikų ir paauglių fizinio aktyvumo skatinimas? Toks tikslas pasirinktas tikrai ne be reikalo. 2018 metų PSO duomenimis, Lietuvoje pakankamai fiziškai aktyvūs buvo vos 10 proc. 10–17 m. amžiaus kategorijai priklausančių vaikų. Tokie nedžiuginantys statistiniai duomenys verčia ieškoti būdų, kaip paskatinti vaikus įsitraukti į fizinę veiklą ir rinktis aktyvų gyvenimo būdą. Ankstyvoje vaikystėje ar paauglystėje išugdyti aktyvaus judėjimo įpročiai, tikėtina, jog bus sėkmingai ir toliau stiprinami vyresniame amžiuje. Tuo tarpu mažas fizinis aktyvumas vaikystėje yra siejamas su padidėjusia įvairių sveikatos sutrikimų ir nutukimo rizika vėlesniame amžiuje. Fizinis pasyvumas turi įtakos ir mažųjų susikaupimui – tai mažina jų dėmesio koncentraciją bei produktyvumą.

Sveikatos specialistai rekomenduoja vaikams kasdien bent 60 minučių užsiimti vidutinio ar didelio intensyvumo fizine veikla, kuriai nebūtų reikalingos ypatingos sąlygos. Priduriama, kad veikla turėtų būti reguliari, įtraukianti, lavinanti funkcinius sugebėjimus bei smagi. Tyrimų duomenimis nustatyta, jog reguliarus fizinis krūvis turi reikšmingą naudą vaikų sveikatai. Aktyvus judėjimas gerina judesių koordinaciją ir pusiausvyrą, fizinę būklę, didina raumenų ištvermę bei kaulų stiprumą. Taip pat mažėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika, arterinis kraujo spaudimas, virškinimo sistemos sutrikimai  bei nerimo simptomai. Be viso to, fizinė veikla mažuosius moko ir disciplinos bei darbo komandoje.

FunWay, siekdami prisidėti prie Pasaulio sveikatos organizacijos tikslų įgyvendinimo,  stengiasi integruoti fizinį aktyvumą į kasdienius vaikų užsiėmimus, taip paverčiant judėjimą smagia ir savaime suprantama veikla. Lengvai prie bet kokio patalpos dydžio ir formos pritaikomi žaidimai skatina mažuosius įsitraukti į fizinę veiklą ir prasmingai išnaudoti laiką tarp įvairių užsiėmimų darželiuose, dienos centruose ar kitose ugdymo įstaigose. Specialistai rekomenduoja aktyvia fizine veikla neužsiimantiems vaikams krūvį į kasdienę rutiną įtraukti pamažu, palaipsniui didinant fizinės veiklos trukmę, sudėtingumą bei dažnį iki rekomenduojamo lygio. FunWay žaidimai pritaikyti įvairaus intensyvumo ir sudėtingumo fizinei veiklai, tad sau tinkamą variantą ras kiekvienas.

Pasidalinkite šia naujiena su savo draugais!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Krepšelis
Prisijungti

Dar neturite paskyros?